W ramach koncertów proponujemy następujące programy artystyczne:

POLSKIE PRZEBOJE

Polskie przeboje to program obfitujący w przeboje artystów naszych rodzimych scen muzycznych z lat powojennych. Znajdują się tu piosenki, które mimo upływu lat wcale się nie zestarzały i wciąż można je usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Przeboje takich wokalistów jak Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, Jerzy Połomski czy Sława Przybylska wpisały się już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Zaprezentujemy je wspólnie z zaprzyjaźnionymi wokalistami.

Odtwórz wideo

Piosenka o Okularnikach

LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE

Lata dwudzieste i trzydzieste XX wieku w polskiej muzyce są czasem szczególnym. Na warszawskich scenach śpiewali wtedy m.in. Mieczysław Fogg, Eugeniusz Bodo czy też Hanka Ordonówna, a Henryk Wars stworzył takie szlagiery jak Już nie zapomnisz mnie czy też Sexappeal. W programie Lata dwudzieste, lata trzydzieste usłyszymy melodie i piosenki z tamtych lat, co pozwoli nam muzycznie wczuć się w okres dwudziestolecia międzywojennego.

Odtwórz wideo

Już nie zapomnisz mnie

W RYTMIE WISŁY

W rytmie Wisły to wydarzenie muzyczne dla wszystkich, którzy od muzycznej strony pragną poznać historię królowej polskich rzek. Autorski program koncertu łączy tradycyjne melodie z nowoczesnymi brzmieniami i wypełniony jest po brzegi piosenkami o tematyce okołowiślanej. Można w nim usłyszeć zarówno wiślane szlagiery takie jak choćby Płynie Wisła, płynie jak również zupełnie nowe kompozycje inspirowane tą rzeką. Orkiestra sięga także do muzycznych korzeni i tradycji wiślanych prezentując flisackie teksty i melodie ludowe. Wszystko to w zupełnie nowych aranżacjach na orkiestrę dętą.

Odtwórz wideo

Program "W rytmie Wisły" - fragmenty utworów

MUZYKA FILMOWA / W ŚWIECIE BAJEK
W programie filmowym Orkiestra prezentuje klasyki muzyki, którą każdy z nas zna ze srebrnego ekranu. Tematy filmowe z hollywoodzkich hitów skomponowane przez Johna Williamsa czy też Hansa Zimmera, piosenki z filmów animowanych oraz melodie z naszych rodzimych produkcji filmowych to tylko niektóre z utworów, które można usłyszeć w tym programie.

Inną formą koncertu z muzyką filmową jest program W świecie bajek, w którym Orkiestra prezentuje muzykę i piosenki z najbardziej znanych filmów dla dzieci produkcji Walta Disneya, a także z innych produkcji familijnych.

Odtwórz wideo

Piękna i Bestia

ŚWIAT MUSICALI

Musical to forma teatralna i filmowa, która mimo upływu lat nadal posiada wielkie grono miłośników. Hity z takich musicali jak West Side Story, Upiór w operze, Grease, My Fair Lady czy Chicago zna niemal każdy. Program musicalowy to zbiór najsłynniejszych piosenek musicalowych w wykonaniu Orkiestry wraz z wokalistami.

Odtwórz wideo

All That Jazz z musicalu Chicago

WIEDEŃSKI CZAR — PRZEBOJE OPERETKOWE

Operetka wiedeńska narodziła się w drugiej połowie XIX wieku. Do jej twórców należą m.in. Jan Strauss syn (operetka Zemsta Nietoperza), Franz Lehar (operetka Cygańska miłość) Nico Dostal (operetka Clivia) czy też Imre Kálmán (operetka Księżniczka czardasza). W programie Wiedeński czar zaprezentujemy najbardziej znane arie operetkowe takie jak Dziewczęta z BarcelonyKiedy skrzypki grająCo się dzieje, oszaleję! czy też Artystki z Variétés.

Odtwórz wideo

Kiedy skrzypki grają

w rytmie swinga

Swing narodził się w USA w latach 30. XX wieku jako kierunek muzyki jazzowej. W tamtych czasach w Nowym Jorku królowały zespoły big-bandowe Glenna Millera, Benny’ego Goodmana czy też Duke’a Ellingtona. Czasy i muzykę tamtych lat Orkiestra Reprezentacyjna SGGW postara się przypomnieć w programie W rytmie swinga.

Odtwórz wideo

Swing, Swing, Swing

PROGRAM ŚWIĄTECZNY

Okres Bożego Narodzenia to czas, podczas którego uwielbiamy słuchać piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek. Program świąteczny to zbiór amerykańskich melodii jednoznacznie kojarzących się ze świąteczną i zimową atmosferą oraz wykorzystywanych w filmach, które możemy obejrzeć podczas świąt. Usłyszymy w nim także polskie kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach.

Odtwórz wideo

A Big Band Christmas