Nasza Orkiestra wraz z raperem L.U.C i REBEL BABEL Ensemble wzięła udział w Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu odbywającym się 11 listopada z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Imprezę otworzyliśmy wspólnym wykonaniem Mazurka Dąbrowskiego na scenie muzycznej zlokalizowanej na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego.

W ramach krótkiego flashmobu wraz z L.U.C oraz bębniarzami z zespołu Ritmo Bloco przemaszerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem i zagraliśmy pod pomnikiem Kopernika kilka utworów z repertuaru REBEL BABEL.

Wieczorem powróciliśmy na scenę na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zagraliśmy koncert wraz z L.U.C, Rebel Babel, a także zaproszonymi gośćmi: Bovską oraz Anią Rusowicz.

Podczas koncertu Orkiestra Wolności wykonaliśmy utwory z repertuaru REBEL BABEL Ensemble takie jak Manifest, Lingon lingon, Bike Band, Manana, a także utwory powstałe w ramach projektu L.U.C & Rebel Babel – 100 lat polskiej muzyki filmowej – muzykę z filmu Vabank oraz Wiązankę polskich melodii filmowych.

fot.Tomasz Tołłoczko, Jędrzej Sokołowski / Niepodległa