Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest akademicką orkiestrą koncertową. Powstała w 2007 roku z inicjatywy studentów SGGW.

Skład Orkiestry liczy około 45 osób. Trzon zespołu to studenci i absolwenci SGGW. Duże jego grono stanowią studenci pozostałych warszawskich uczelni, a także inni muzycy.

Bogate brzmienie instrumentów dętych drewnianych i blaszanych jest uzupełniane przez gitarę elektryczną i basową, sekcję perkusyjną i instrument klawiszowy.

Rolą Orkiestry jest uświetnianie uroczystości odbywających się na terenie SGGW, takich jak: Dni SGGW, bale rektorskie, jubileusze, tradycyjne Koncerty Noworoczne, a także reprezentowanie Uczelni na zewnątrz. Orkiestrę można usłyszeć w ramach różnorodnych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów estradowych w Warszawie i poza nią. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych, a także chętnie włącza się w ciekawe projekty muzyczne.

Orkiestra współpracuje z wieloma wokalistami. Występują z nią sławy polskiej sceny rozrywkowej, operowej i operetkowej, a także zdolni młodzi wokaliści chcący spróbować swych sił w wykonaniu utworów z „żywą” orkiestrą. Z zespołem koncertowali m.in.: Robert Szpręgiel, Leszek Świdziński, Łukasz L.U.C Rostkowski, Janusz Szrom, Kuba Jurzyk, Barry Solone oraz soliści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Orkiestrę cechuje pozytywna energia i entuzjazm, przyjazna atmosfera, a przede wszystkim pasja do muzyki – bo sercem można zagrać najpiękniej!

Warsaw University of Life Sciences Representative Orchestra (Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego) was established in November 2007 by students of Warsaw University of Life Sciences. They played their first concert in May 2008 during celebration of WULS Days – annual university picnic. The first conductor of the Orchestra was Łukasz Wojakowski. Since 2015 this function is performed by Tomasz Labuń.

The Orchestra was established as the first amateur academic band set up in Warsaw and third in Poland. Its members are students, absolvents and lecturers of Warsaw University of Life Sciences and other universities in Warsaw, supported by other musicians from Warsaw. The band is dominated by musicians playing wind instruments, accompanied by bass and electric guitar, percussion section and keyboard instrument.

In the repertoire of the Orchestra we can find a lot of popular modern songs and melodies, jazz and swing standards, but also pieces of classical music. Each concert is an unusual show enriched by vocal soloists.

With many concerts orchestra graces important academic ceremonies taking place at Warsaw University of Life Sciences i.e. Rector’s Ball, Alumni Reunion, New Year’s Concerts but also participates in many cultural events and music projects outside the University. In 2013 and 2018 the Orchestra won the Grand Prix at Masovian Wind Orchestras Festival in Warsaw Ursus. The Orchestra took part in 13th Europarade of Wind Bands in Suchowola in 2015 and in International Youth Band Festival in Sindos (Greece) in 2016 and 2018. The Orchestra also gave two performances in Warsaw Roma Theatre, and on the other Warsaw cultural stages.

Nasze osiągnięcia

Oprócz licznych koncertów podczas uroczystości na terenie SGGW, Orkiestra z sukcesami bierze udział w festiwalach i konkursach orkiestr w kraju i za granicą. Zespół uczestniczył w m.in.:

Pośród koncertów estradowych granych przez Orkiestrę warto wymienić: