Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego pierwszego teledysku – Julijanna! Już na naszym kanale na YouTube!

Julijanna to pierwszy profesjonalny teledysk naszej Orkiestry. Utwór pochodzi z autorskiego programu artystycznego Orkiestry W rytmie Wisły. Jest to flisacka melodia ludowa zaaranżowana w stylu folkowo – rozrywkowym na orkiestrę dętą. Razem z nami utwór wykonują wokaliści: Kuba Jurzyk oraz Judyta Nowak.

Realizacja teledysku to efekt wielomiesięcznej pracy społeczności związanej ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Autorską aranżację utworu napisał nasz dyrygent Tomasz Labuń. Produkcję teledysku nadzorował nasz kierownik dr inż. Dawid Olewnicki. Nagranie wideo i jego montaż zrealizowali studenci Wydziału Zastosowania Informatyki i Matematyki – Damian Małż oraz Maciej Tymek. Rejestracją audio zajął się dr Piotr Wrzeciono z Katedry Informatyki WZIM, a opracowaniem dźwiękowym Konrad Tanewski (nasz perkusista) oraz Jacek Nowosad. Podczas realizacji zdjęć do teledysku nad Zalewem Zegrzyńskim w rolę aktorów wcielili się nasi muzycy, uprzednio biorąc udział w nagraniu audio, a także tworząc scenariusz teledysku.

Teledysk promuje nasz autorski program – W rytmie Wisły, który łączy tradycyjne flisackie melodie z nowoczesnymi brzmieniami. W programie tym usłyszeć można zarówno wiślane szlagiery, jak również zupełnie nowe kompozycje inspirowane tą rzeką. Sięgamy w nim do muzycznych korzeni i tradycji wiślanych prezentując flisackie teksty i melodie ludowe.