6 lipca zagraliśmy kolejny koncert w ramach projektu REBEL BABEL. Wraz z L.U.C, Grubsonem oraz Krystyną Prońko wystąpiliśmy podczas Freedom Festival, który odbył się na skwerze ks. Jana Twardowskiego w Warszawie.

Tradycyjnie na scenę wmaszerowaliśmy w rytmie Manifestu. Na scenie zabrzmiały także inne utwory L.U.C i Rebel Babel takie jak: Lingon Lingon, Bike Band, Manana, Najlepsze przede mną.

Podczas koncertu wraz z gościem specjalnym – Krystyną Prońko wykonaliśmy największe przeboje artystki – Jesteś lekiem na całe zło oraz Psalm stojących w kolejce, a także utwór, który artystka nagrała wraz z L.U.C. – W związku z tym. Zagraliśmy także hit Grubsona – Na szczycie.

Koncert zakończyliśmy utworem Happy End, instrumentalną wersją utworu Czesława Niemena Sen o Warszawie oraz bisem podczas którego powtórnie zabrzmiał Psalm stojących w kolejce.

Freedom Festival to wydarzenie będące połączeniem obchodów amerykańskiego Dnia Niepodległości, przypadającego na 4 lipca, z obchodami 30-lecia pierwszych częściowo demokratycznych wyborów w roku 1989. Zorganizowany został przez American Center Warsaw pod patronatem Ambasady USA w Warszawie.